Prices incl. VAT, plus shipping costs / Delivery Times
Available immediately More Info »
- Product-ID: 161519
- Product condition: New
| Colour: | black, dark red |
| Material: | leather / velvet |
| Upper straps: | leather |
| Padding: | Samt |
| Pad thickness: | 7 mm |
| Length: | 530 mm |
| Width in the middle: | 50 mm |
| Width at top and bottom: | 40 mm |
| Width: | 50 mm |
| Thread: | without spindle |
| models of Weltmeister accordions: | Cassotto 414 |
Bellow closure 10 cm padded, black leather, red...
Available immediately More Info »
84-105cm x 6,5cm, 34/41, leather/velvet,...
Available immediately More Info »
69-94cm x 5cm, 34/37 leather/velvet, black/dark...
Available immediately More Info »
470x50mm leather black / velvet dark red
Available immediately More Info »
470x50mm velvet dark red, spindle thread 3/16
Available immediately More Info »
470x50mm velvet dark red, spindle thread M4
Available immediately More Info »
Treble register switch black-white
Available immediately More Info »
77-102cm x 6,5cm, 37/41, Folkloric, leather/velvet
Available immediately More Info »
530x50mm velvet dark red, spindle thread M4
Available immediately More Info »
530x50mm velvet dark red, spindle thread 3/16
Available immediately More Info »
Weltmeister Bass button 7,3x14,5mm- black
Available immediately More Info »
160x15mm accordion feet ledge Cantus, plastic...
Available immediately More Info »
Feinverstellunsgrad 31x5mm, Weltmeister, weiß
Available immediately More Info »
16x10mm bass button for diatonic accordions black
Available immediately More Info »
500x50mm leather, spindle thread 3/16
Available shortly (about 1-4 weeks) More Info »
84-105cm x 6,5cm, 34/41, leather/velvet,...
Available immediately More Info »
60x16x18mm accordion feet, left side, plastic...
Available immediately More Info »
540x60mm leather/velvet, black
Available immediately More Info »
545x55mm leather, spindle thread 3/16
Available immediately More Info »
Bass button 7,5x15mm H2,5mm pearl black
Available immediately More Info »
Sheet metal for bass straps 41 mm, color chrome
Available shortly (about 1-4 weeks) More Info »
84-105cm x 6,5cm, 34/41, with velcro fastener,...
Available immediately More Info »
84-105cm x 6,5cm, 34/41, leather/velvet
Available immediately More Info »
550x60mm leather, spindle thread M4
Available shortly (about 1-4 weeks) More Info »
545x55mm velvet, spindle thread 3/16
Available immediately More Info »
Weltmeister Bass button 7,5x16mm- black
Available immediately More Info »
470x50mm leather, spindle thread 3/16
Available immediately More Info »
Bass register (complete) - 5 registers - black
Available immediately More Info »
Bellow closure 9,9 cm - padded, red
Available immediately More Info »
74-98cm x 9,5cm, 37/41 Luxury, leather/velvet
Available shortly (about 1-4 weeks) More Info »