Prices incl. VAT, plus shipping costs / Delivery Times
Available shortly (about 1-4 weeks) More Info »
- Product-ID: 400432
- Product condition: New
| Colour: | natural |
| Material: | leather / velvet |
| Upper straps: | leather |
| Padding: | Samt |
| Pad thickness: | 7 mm |
| Length: | 322 mm |
| Width in the middle: | 50 mm |
| Width at top and bottom: | 40 mm |
| models of Weltmeister accordions: | Wiener 511 |
| (GPSR) Manufacturer: | Weltmeister Akkordeon Manufaktur GmbH, Markneukirchner Str. 44-46, 08248 Klingenthal, Deutschland, info@weltmeister-akkordeon.de |
Acrylic sheet in mother-of-pearl look,...
Available immediately More Info »
WELTMEISTER 5-choir register mechanism for CANTUS
Available immediately More Info »
Treble register switch, glitter black
Available immediately More Info »
Thumbscrew M3 10x13mm, Supita Cantora
Available immediately More Info »
Zierleiste für Cantora / Supita II
Available shortly (about 1-4 weeks) More Info »
Weltmeister Halftone key 76x8mm, black
Available immediately More Info »
Weltmeister accordion feet ledge, plastic white
Available immediately More Info »
Weltmeister accordion feet ledge, plastic black
Available shortly (about 1-4 weeks) More Info »
Cover for keyboard-axis, brass
Available shortly (about 1-4 weeks) More Info »
Tastenauflagen in Perlmutt-Optik 24 Stk. (F-A),...
Available immediately More Info »
145x15mm accordion feet ledge, plastic black
Available immediately More Info »
Bass register switch (big) - white
Available immediately More Info »
120 Bass accordion soft bag 520x440x220 mm
Available shortly (about 1-4 weeks) More Info »
Treble register switch Cantus, without marking...
Available immediately More Info »
Bass register switch (small) - rough - black
Available immediately More Info »
Bass register switch (big) - rough - black
Available immediately More Info »
Bass register (complete) - 3 registers - black
Available immediately More Info »