Prices incl. VAT, plus shipping costs / Delivery Times
Available immediately More Info »
- Product-ID: 100387
- Product condition: New
Diese Tragetasche für Akkordeon ist bequem zu tragen und bietet durch die weiche Polsterung und dem strapazierfähigen Material einen guten Schutz für Ihr Instrument während des Transports. Die Tasche verfügt über Rucksackgarnituren, die man in der Länge flexibel einstellen kann.
| Colour: | black |
| Width (inside): | 450 mm |
| Height (inside): | 440 mm |
| Depth (inside): | 210 mm |
| Pad thickness: | 30 mm |
| Strap width: | 55 mm |
| suitable for: | all accordion bodies with suitable measurements |
| models of Weltmeister accordions: | Achat 72, Achat 80, FB 37, Opal, Romance 603, Romance 703 |
72-96 Bass accordion soft bag 450x440x210 mm green
Available immediately More Info »
60-72 Bass accordion soft bag 400x400x200 mm
Available immediately More Info »
Back strap 22-37 cm leather, black
Available immediately More Info »
72-96 Bass accordion soft bag 450x440x210 mm green
Available immediately More Info »
Length: R 52-67cm / L 62-77cm, 26/30 Imitation...
Available immediately More Info »
96 Bass accordion soft bag 490x440x220 mm
Available immediately More Info »
Weltmeister Soft bag 34/72-80-96 - green
Available shortly (about 1-4 weeks) More Info »
Weltmeister Soft bag Wiener Models 86W 405 406
Available immediately More Info »
96 Bass accordion soft bag 490x440x220 mm blue
Available immediately More Info »
72-96 Bass accordion soft bag 450x440x210 mm green
Available immediately More Info »
48-60 Bass accordion soft bag 380x380x190 mm...
Available immediately More Info »
120 Bass accordion soft bag 520x440x220 mm
Available shortly (about 1-4 weeks) More Info »
60-72 Bass accordion soft bag 400x400x200 mm
Available immediately More Info »
Lettering "WELTMEISTER" Cantora
Available shortly (about 1-4 weeks) More Info »
Lettering "WELTMEISTER" plast galvanized
Available immediately More Info »
Weltmeister Soft bag 30/60 - 30/72 - olive green
Available immediately More Info »