Prices incl. VAT, plus shipping costs / Delivery Times
Available immediately More Info »
- Product-ID: 161144
- Product condition: New
| Colour: | black |
| Material: | leather / velvet |
| Upper straps: | leather |
| Padding: | Samt |
| Pad thickness: | 7 mm |
| Length: | 470 mm |
| Width in the middle: | 50 mm |
| Width at top and bottom: | 40 mm |
| Thread: | M4 |
| Accordion models: | 72 Bass, Weltmeister Models (before 1990) |
| models of Weltmeister accordions: | Stella |
54x34x12mm Case lock, lockable nickel-plated
Available immediately More Info »
Bellow Clasp 9,5 cm - unpadded, black
Available immediately More Info »
Ø23x12mm accordion feet (rubber) black with screw
Available immediately More Info »
69-94cm x 5cm, 34/37 leather/imitation leather
Available immediately More Info »
365x45mm leather WELTMEISTER black
Available immediately More Info »
470x45mm imitation leather, spindle thread 3/16
Available immediately More Info »
497x50mm leather, 3/16, WELTMEISTER
Available shortly (about 1-4 weeks) More Info »
396x50mm velvet, spindle thread 3/16
Available immediately More Info »
497x50mm velvet, spindle thread 3/16
Available immediately More Info »
545x55mm velvet, spindle thread M4
Available immediately More Info »
396x50mm leather, spindle thread 3/16
Available immediately More Info »