Prices incl. VAT, plus shipping costs / Delivery Times
Available immediately More Info »
- Product-ID: 161533
- Product condition: New
| Colour: | black, red |
| Material: | leather / velvet |
| Upper straps: | leather |
| Padding: | Samt |
| Pad thickness: | 7 mm |
| Length: | 470 mm |
| Width in the middle: | 50 mm |
| Width at top and bottom: | 40 mm |
| Thread: | 3/16'' |
| Accordion models: | 72-80 Bass, HOHNER, Italian accordions, Weltmeister Models (from 1990) |
41x20mm metal sheet for bass straps chrome
Available immediately More Info »
322x50mm leather velvet, without spindle
Available shortly (about 1-4 weeks) More Info »
Bellow closure 7,5cm padded red
Available immediately More Info »
69-94cm x 5cm, 34/37 leather/velvet, black/dark...
Available immediately More Info »
84-105cm x 6,5cm, 34/41, leather/velvet, dark red
Available immediately More Info »
Bellow closure 10 cm padded, black leather, red...
Available immediately More Info »
87-92cm x 2,5cm, Wiener, leather natural with...
Available immediately More Info »
Bellows protection for 72/80 Bass, 265x375mm
Available shortly (about 1-4 weeks) More Info »
50m Bellow tape 24mm width striped colour dark red
Available immediately More Info »
Bellows closure 8 cm metal chrome
Available immediately More Info »
Bass button 7,5x15mm H2,5mm pearl red
Available immediately More Info »
Bellow tape - 24mm width - red striped
Available immediately More Info »
Buckle guard 5,5 cm for shoulder straps, red
Available immediately More Info »
Bellows protection for 72/80 Bass, 265x380mm
Available immediately More Info »
51-76cm x 4,5cm, 26/30 leather/imitation...
Available shortly (about 1-4 weeks) More Info »