Prices incl. VAT, plus shipping costs / Delivery Times
Available shortly (about 1-4 weeks) More Info »
- Product-ID: 100057-3
- Product condition: New
The 26/30 shoulder straps are well suitable for children. This straps in red are made of leather, have a width of 4,5cm and are padded. With that this accordion straps provide a good carrying comfort for the player. The length can be easily adjusted.
| Material: | leather / imitation leather |
| Colour: | red |
| Strap width: | 4,5 cm |
| Length: | 51 - 76 cm |
| Upper straps: | leather |
| Padding: | Imitation leather |
| Shoulder straps length left: | 62 - 76 cm |
| Shoulder straps length right: | 51 - 67 cm |
Buckle guard 5,5 cm for shoulder straps, black
Available immediately More Info »
51-76cm x 4,5cm, 26/30 leather/imitation...
Available immediately More Info »
51-76cm x 4,5cm, 26/30 leather/imitation...
Available immediately More Info »
84-105cm x 6,5cm, 34/41, leather/velvet
Available immediately More Info »
Klingenthaler Wax
Available immediately More Info »
Length: R 52-67cm / L 62-77cm, 26/30 Imitation...
Available immediately More Info »