Prices incl. VAT, plus shipping costs / Delivery Times
Available immediately More Info »
- Product-ID: 161530
- Product condition: New
| Colour: | black, dark red |
| Material: | leather / velvet |
| Upper straps: | leather |
| Padding: | Samt |
| Pad thickness: | 7 mm |
| Length: | 530 mm |
| Width in the middle: | 50 mm |
| Width at top and bottom: | 40 mm |
| Thread: | 3/16'' |
| Accordion models: | 120 Bass, HOHNER, Italian accordions, Weltmeister Models (from 1990) |
| models of Weltmeister accordions: | Cassotto 414 |
160x15mm accordion feet ledge Cantus, plastic...
Available immediately More Info »
500x50mm leather, spindle thread 3/16
Available immediately More Info »
84-105cm x 6,5cm, 34/41, leather/velvet,...
Available immediately More Info »
530x50mm velvet dark red, spindle thread M4
Available immediately More Info »
530x50mm leather black / velvet dark red
Available immediately More Info »
60x16x18mm accordion feet, left side, plastic...
Available immediately More Info »
540x60mm leather/velvet, black
Available immediately More Info »
545x55mm leather, spindle thread 3/16
Available immediately More Info »
84-105cm x 6,5cm, 34/41, with velcro fastener,...
Available immediately More Info »
84-105cm x 6,5cm, 34/41, leather/velvet
Available immediately More Info »
545x55mm velvet, spindle thread 3/16
Available immediately More Info »
470x50mm leather, spindle thread 3/16
Available immediately More Info »
Bass register (complete) - 5 registers - black
Available immediately More Info »
74-98cm x 9,5cm, 37/41 Luxury, leather/velvet
Available shortly (about 1-4 weeks) More Info »